Szentmisék, hirdetések

Szentmisék rendje

Kedd: 17:30 (igelitugria és szentáldozás)
Vasárnap: 9:00

2023. január 22.
  • Kedden fél hattól szentségimádást tartunk. Ajánljuk fel egyházközségünk lelki megújulásáért, hazánkért és a világ békéjéért!

• Galgahévízen február 13-án, hétfőn este ½ 6-kor a Művelődési Házban Csókay András professzor tart előadást „Krisztus, a tudomány Megváltója” címmel. Minden érdeklődőt szeretettel várnak, de a részvétel regisztrációhoz kötött a ghevizmuvhaz@gmail.com e-mail címen.

• A plébániai foglalkozások a jövő héten kivételesen pénteken délután lesznek.

• Szombaton délelőtt 10 órától folytatjuk az elsőáldozási szentségi felkészülést a plébánián. A témánk a bűnbánat és a bűnbocsánat szentsége lesz. Kérem, hogy a gyerekek ismételjék a Tízparancsot.

2023. január 8.
  • Szeretettel várjuk azoknak a fiataloknak a jelentkezését, akik a következő években szeretnének bérmálkozni. Ma (vasárnap, január 8-án) este 6 órakor pedig velük és a szüleikkel szeretnénk találkozni a turai plébánián. Szeretettel várjuk őket.

• A ma délutánra meghirdetett szülői értekezlet elmarad, mert nagyon sokan betegek lettek. Majd hirdetjük a következő időpontot.

• Az Új Ember előfizetés a 2023-as évre 19.000 Ft lesz.  Aki szeretné kérni, iratkozzon fel a sekrestyében. Feliratkozási és fizetési határidő január 28.

2023. január 1.
  • Ma a hónap első vasárnapja van. Imádkozzunk szent életű papokért, papi és szerzetesi hivatásokért!

• Kedden este ½ 6-kor szentségimádást tartunk. Ajánljuk fel Egyházközségünk lelki megújulásáért is. Az Úr Jézus várja az imádkozni vágyókat.

• Pénteken lesz Vízkereszt ünnepe, amely parancsolt ünnep. Az ünnepi szentmise ½ 5-kor kezdődik. A szentmise keretében vizet szentelünk, amelyből lehet haza vinni. A szentmisét Jézus Szíve tiszteletére ajánljuk fel.

• Jövő vasárnap Urunk megkeresztelkedésének ünnepe lesz. Ez az első évközi vasárnap, hiszen Vízkereszt ünnepével véget ért a karácsonyi időszak.

• Jövő vasárnap (január 8-án) 16:00 órakor szülői értekezletet tartunk a templomban.

• Szeretettel várjuk azoknak a fiataloknak a jelentkezését, akik a következő években szeretnének bérmálkozni. Jövő vasárnap (január 8-án) 18:00 órakor pedig szülői értekezletet tartunk a leendő bérmálkozók szüleinek a turai plébánián.

• A jegyes-tanfolyam időpontjai: február 12. és 26., március 12. és 26. Mind a négy alkalommal 15:00-kor kezdődnek az előadások.

2022. december 18.
  • Csütörtökönként reggel ½ 7-kor hajnali áhítatot tartunk a templomban.

• December 24-én, szenteste az éjszakai szentmisénk 22 órakor kezdődik. Előtte pásztorjátékra hívjuk a testvéreket (negyed tízre).

• December 25-én, karácsony napján a szentmise 9:00 órakor kezdődik.

• A karácsonyi szentmise előtt 8:30-tól egyházzenei áhítat lesz. Várjuk erre is a testvéreket.

• December 26-án, karácsony másnapján 8:30-kor kezdődik a szentmise.

• Akik 2023-ban szeretnének szentségi házasságot kötni, szíveskedjenek jelentkezni a sekrestyében.

• Köszönjük a Karitász részére adott adományokat! Részletes beszámoló a hálaadó szentmisén lesz. Isten fizessen meg mindenkinek mindent!

• December 19-én 15 - 18:00 óra között mézeskalács sütés lesz a plébánián. A szalézi munkatársak szeretettel várják a gyerekeket, családokat erre az alkalomra.

• Pásztorjáték próbák: hétfőn 18:00 órától és csütörtökön 15:00 órától.

2022. december 11.
  • Kedden este ½ 6-tól szentségimádást tartunk.

• Advent időszakában csütörtökönként (tehát a héten csütörtökön is) reggel ½ 7-kor hajnali áhítatot tartunk a templomban.

• Lelkigyakorlat a turai templomban december 15-16-17-én (csütörtökön, pénteken és szombaton) este 7 órakor lesz. A szentbeszédeket Krizsán Zoltán Hatvan-belvárosi plébános atya tartja. Gyóntatás: csütörtökön és pénteken 6 órától, szombaton 5 órától lesz.

• A betegekhez pénteken reggel 8 órakor indulok, és Tura felől kezdek. A sekrestyében szíveskedjenek felíratni a betegeket pontos címmel.

• Gyónási lehetőség szombaton du. 2 órától ½ 5-ig lesz. Ketten fogunk gyóntatni.

• Csütörtökön délután 3-5 óráig és szombaton 11.30-13.00 óráig pásztorjáték próbát tartunk.

• December 19-én (hétfőn) délután 3-6 óráig mézeskalács sütés lesz a plébánián. A szalézi munkatársak szeretettel várják a gyerekeket, családokat erre az alkalomra.

2022. december 4.
  • Kedden este ½ 6-tól szentségimádást tartunk.

• Pécsi Rita elmaradt előadása holnap, hétfőn este 6 órakor lesz megtartva a turai templomban, amelynek címe: „Legyél azzá, ami vagy – korunk apákért kiált!”

• Karácsonyi betegellátás: december 16-án, pénteken lesz. A sekrestyében szíveskedjenek felíratni a betegeket pontos címmel.

• A Karitász idén nem gyűjt tartós élelmiszert, mivel a tárolását a plébánián nem tudjuk megoldani, ezért kérjük a kedves adakozni vágyó híveket, hogy az élelmiszer vásárlására szánt pénzösszeget a templomban a Szent Antal szobor talapzatán elhelyezett karitász perselybe legyenek kedvesek bedobni. A karitász csoport étkezési utalványokat vásárol az összegyűlt pénzből, és azt osztják ki a rászoruló családoknak és egyedülálló testvéreknek Karácsony előtt.

• A Karitász december 3-án délután a Polgármesteri Hivatal előtt rendezendő hagyományos községi ünnepségen is jelen lesz, ahol az adományokért apró ajándékokat lehet választani.