A hit is, ha tettei nincsenek, halott önmagában. Jak 2,17

A Váci Egyházmegyei Karitász segélyszervezetünk azt a tájékoztatást kapta, hogy az Ukrajnából érkező menekültek fogadásához az alábbiakra lenne szükség leginkább:

• Higiéniás termékek: babapelenka; nedves törlőkendő, wc papír, papírtörlő, intim betét

• Tisztálkodási szerek: tusfürdő, szappan, sampon, fogkefe, fogkrém

• Azonnal fogyasztható tartós élelmiszerek: bébiétel, konzervek, instant levesek, energiaszelet, keksz, ropi, ásványvíz

• Ezen felül az érkezők az elszállásoláshoz nagyon fontos lenne: pléd vagy pokróc, hálózsák, törölköző.

Sok helyről érkeztek már szállásfelajánlások is. Köszönjük ezt a nem mindennapi felajánlást és áldozatot.
A szállásadók és a menekültek összekapcsolása, koordinálása folyamatos a karitászközpontban.
Aki szálláshelyet tud felajánlani, kérjük hívja a 36/30 193-6263-as telefonszámot.

Az összegyűlt adományok célhelyre való eljuttatásának érdekében a Váci Egyházmegye területén gyűjtőpontokat alakítottunk ki.

Az egyházmegyei karitász néhány munkatársa, illetve a mai napra jelentkező önkéntesek már ma leutaztak a barabási határátkelőhelyre és ott segítik az érkezők fogadását, illetve elvitték az eddig összegyűlt adományokat.

Várhatóan 2022. március 4-én pénteken is mennek munkatársak és önkéntesek a határra és így közvetlenül juttatják el a karitászközpontba beérkezett adományokat.

Az élelmiszer, tisztálkodó és tisztasági szer, valamint egyéb felajánlásokat a Váci Egyházmegye területén az alábbi gyűjtőpontokon várjuk:

2600 Vác, Hattyú u. 1.
Hétfő-Kedd-Szerda-Péntek 8-16 óráig; Csütörtökön 8-18 óráig.

3163 Karancsság, Mikszáth út 17. Missziós Ház
Hétfőtől-péntekig 8-tól 13 óráig

5000 Szolnok, Templom u. 8. Belvárosi Plébánia
Hétfőtől-péntekig 9-től 12 óráig és 15-től 17 óráig

3132 Nógrádmegyer, Petőfi út 86. Plébánia
Előzetes egyeztetéssel az alábbi telefonszámokon:

Balogh László atya 06 30/431-26-37
Horváth Jánosné Katalin 06 30 431-1141

Csömör Rk. Plébánia
2141 Csömör, Erzsébet u. 29. 8-19 óráig

A gyors és hatékony segítséget elsősorban pénzbeli adományokból tudják biztosítani, ezért kérjük a testvéreket, hogy támogassák a menekülteket segítő karitatív szolgálatot.

Adományaikat az alábbi számlaszámra utalhatják:
OTP Bank Zrt. 11784009-22227148

A egyéni adományok beszerzése és egyéb szerveződés, önkéntesség előtt egyeztessenek a helyi Karitász vezetőkkel, akik a központtal tartják a kapcsolatot:

Tura
Sápiné Lukács Ildikó

Valkó
Povazsonné Zséli Zsuzsanna

Vácszentlászló
Simon Zoltán

A Váci Egyházmegye Karitász csoportjainak elérhetőségei itt tekinthetők meg.

Adjunk reményt a hozzánk forduló reményre, testvéri szeretetre vágyóknak, tanúbizonyságot adva a magyar testvérek befogadó szeretetéről, hogy az ukrán emberek majd testvéreinkként térhessenek haza otthonaikba!

Adományaikat hálásan köszönjük!